Noszące Anioły to wyjątkowe wyróżnienie dla osoby, która swoją niestrudzoną pracą działa na rzecz krzewienia kultury chustonoszenia na świecie. Tych inicjatyw jest cały szereg- począwszy od noszenia własnych dzieci w chuście i swoim zachowaniem dawania przykładu innym rodzicom, poprzez integrację lokalnej społeczności rodziców noszących, organizację warsztatów i spotkań, bycie obecnym w blogo- i vlogosferze, prowadzenie własnej działalności w kręgu chustowym… Tych inicjatyw jest bardzo, bardzo dużo. My, wiemy, jak ciężka to praca. Jak wiele murów trzeba głową zburzyć, jak wiele przeciwności trzeba pokonać. To bardzo wdzięczna praca, ale jednocześnie wymagająca sporej wiedzy nie tylko z zakresu chustonoszenia, odpowiedzialności, empatii do drugiego człowieka. My wiemy, że jest wiele cudownych osób, które podejmują tego typu działania, dlatego postanowiliśmy je nagrodzić.

Kto może zostać Noszącym Aniołem? Każdy, kto swoim działaniem promuje ideę chustonoszeniana świecie. Laureatami wyróżnienia mogą zostać zarówno osoby prywatne jak i firmy. Jeśli uważasz, że swoją pracą zasługujesz na to wyróżnienie- opowiedz nam o tym! Jeśli w Twojej okolicy działa taki Noszący Anioł, to zgłoś go do plebiscytu!
Jak to zrobić? Wystarczy, że wyślesz zgłoszenie z opisem swoich/ czyiś działań na mail kontakt@konferencjanoszenia.pl. Spośród nadesłanych kandydatur jury wybierze jedną osobę, która zyska tytuł Noszącego Anioła. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci, 15.09.2018 roku w Poznaniu. Na wasze kandydatury czekamy do 31.07.2018 roku.

„Anioły są ludźmi niosącymi światło. Tam, gdzie są, robi się jasno i przejrzyście. Anioły są ludźmi, którym dano w raju rodzaj pierwotnej radości. Anioły pomagają stanąć na nogi ludziom załamanym i w niewidzialny sposób utrzymują równowagę świata. Czujesz w nich trochę tajemnicę niezgłębionej dobroci, która pragnie cię objąć. W ludziach tych czuję, jak przychodzi do mnie Bóg ze swoją czułością i rozważną troskliwością. […] Są jeszcze na świecie anioły, ale jest ich za mało. […] Bóg szuka aniołów pośród współczesnych ludzi. […] Chodź, jesteś aniołem, a w twoim otoczeniu jest dosyć ludzi, dla których możesz być aniołem.” Phil Bosmans

Jury:

Marta Alabrudzińska – z wykształcenia biotechnolog, z zawodu nauczycielka, a z zamiłowania doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich z certyfikatem DieTrageschule® –niemieckiej szkoły noszenia z Drezna oraz z akredytacją Akademii Noszenia Dzieci. Właścicielka firmy Dziecko w Chuście. Prezeska Stowarzyszenia Edukatorow i Doradców Noszenia Dzieci SEDNO. Od 2009 roku propaguje noszenie dzieci w chustach na terenie Trójmiasta i okolic, organizując spotkania dla rodziców – najpierw, przez wiele lat, w ramach Klubu Kangura, potem pod nazwą Gadki Szmatki, a obecnie w ramach Wszechnicy Noszacego Rodzica, w której współpracuje z 3 innymi doradczyniami z Trojmiasta. Prowadzi również, prezentacje i pogadanki w szkołach rodzenia oraz warsztaty i konsultacje. Prywatnie mama piątki dzieci. Nosi aktywnie swoje pociechy w chuście od pierwszych dni życia.

Izabela Banach-Kubik – Mama trojga dzieci. Chustowanie córki okazało się być dla niej inspirujące nie tylko rodzicielsko. Od kiedy w 2011 roku została doradcą noszenia ClauWi, profesjonalnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z rodzicami, którzy pragną mieć dzieci blisko siebie i używają w tym celu chust lub nosideł. Ludzie, budowanie ich kompetencji, praca z nimi z chustą w tle to jej pasja. W 2013 roku rozpoczęła pracę trenerską w ClauWi, współprowadząc z Anną Nogajską kursy dla Doradców. Długoletnia praca jako coach, trener, manager w korporacjach dała jej bardzo mocne podstawy do dalszego rozwoju zawodowego na nowej drodze. Od 2014 roku jest przedstawicielem szkoły ClauWi® na Polskę.

Magdalena Konieczka – pomysłodawczyni i główna organizatorka Ogólnopolskich Konferencji Noszenia Dzieci. Akredytowana doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, Promotorka Karmienia Piersią, Doula. Wiceprezeska Stowarzyszenia Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO. Autorka bloga www.dajsieponiesc.com. Właścicielska Akademii Chustonoszenia LULAMY. Zadeklarowana chustoholiczka. Była wioślarka, w sporcie zakochana po dziś dzień. Kocha pisać (z sensem, ale bez też może). Mama Franka i Helenki, żona Przemka.

Magdalena Sendor – To co zadziało się w jej życiu od 2006 roku jest dzięki dzieciakom. Stworzyła stronę Ekodzieciak.pl, aby dzielić się z rodzicami tym, co ją pasjonowało wtedy: ekologiczne towarzyszenie małemu dziecku, zarówno w sferze materialnej, żywieniowej jak i psychologicznej. Stąd obok chust i pieluszek wielorazowych pojawiła się również komunikacja oparta na empatii czyli Porozumienie bez Przemocy.  W pewny momencie dojrzała też do dzielenia się wiedzą z chustonoszenia i wraz z Martą Żurek założyły Akademię Noszenia Dzieci, pierwszą polską szkołę chustonoszenia, która działa od 2010 r. Jest również autorką książek: „Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym?” (Harmonia, 2008 r.) i „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo, wyd. CoJaNaTo, 2013. Prywatnie mama dwójki dzieci, 11 i 8 lat.

Agata Piasecka– Laureatka pierwszej edycji plebiscytu BabywearingAngels. Doradczyni Noszenia Dzieci, założycielka jednego z ierwszych w kraju stowarzyszeń zrzeszających społeczność chustową- Stowarzyszenie Poznań w Chuscie.